İkinci El

Her Kadının 25 Yaşından Önce Yapması Gereken 9 Şey

21 Nisan 2017

Yaş gerçekten “sadece bir sayı” dır. 20’li yaşların, hedeflerinize ulaşmaya başlamak için harika bir zaman olduğunu unutmamalısınız.

9. Kadınlar hakkında kadınlar tarafından yazılmış romanları okuyun!

Pek çok klasik roman ve inanılmaz kadınlar tarafından yazılmış roman dışı eserler ve / veya etkileyici kadın karakterler var. (Virginia Woolf’un Deniz Feneri’ne ve Sylvia Plath’ın The Bell Jar’ı, gibi) Bu kitapları incelemek için zaman ayırmak size geçmişte kadın olma anlamını ve bu tarihin nasıl etkilediğini anlamanızı sağlayacaktır. Klasikleri okumak büyük olasılıkla olgunlaşmanıza da yardımcı olacaktır.

8. Sizi farklı kılan özelliğinizi keşfedin!

Hepimiz birden fazla şey yapmakta iyiyiz fakat bizi herkesten farklı kılan bir şey var ve bu bizim tutkumuzdur; Az ya da çok çaba sarf ederek mükemmel bir şekilde yapabileceğimiz şeylerdir. Bazı insanlar için yazma, yemek pişirme, dans etme, yüzme olabilir. Pek çok kişi tutkularını gelir kaynağına çevirebiliyor; bunu keşfederseniz, ilerleyen yaşlarda sevdiğiniz işlerden ekonomik gelir de elde edebilirsiniz.

7. Yurtdışına çıkın, yeni ülkeler gezin!

20’li yaşlarınız, kısa bir süre kendi ülkenizden çıkmak ve dünyanın diğer yerlerinde neler olduğunu deneyimlemek için harika bir zamandır. Bunu yapma özgürlüğüne sahipseniz birkaç aylığına ayrılın. Ya da daha da uzun süre ayrılın. Güney Amerika’ya seyahat edin ve bir lama sevin ya da ülkeden çıkamayacaksanız kendi ülkenizde hiç görmediğiniz yerlere ziyaretler yapın. Enerjiniz ve cesaretiniz bunu destekleyecektir.

6. Her gün yeni bir şey öğrenin!

Büyük ya da küçük hatta gereksiz bile olduğunu düşündüğünüz yeni şeyleri öğrenmeye mutlaka açık olun. Öğrenme, yaptıklarınızda olağanüstü olma anahtardan biridir. Teknolojinin ilerlemesiyle, daha iyi bir “siz” oluşturmanıza yardımcı olabilecek materyallere ulaşmak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan şey internet uyumlu bir mobil cihazdır ve istediğiniz kadar kitap, dergi, makale vb. Indirebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz meslekte size yardımcı olacak derslere de kayıt olabilirsiniz. Hâlâ yirmili yaşlardayken daha fazla zamanınız olduğunu bilin.  Öğrenme, değişim gibi, hayatımızda sabit bir faktör olmalı. Sadece öğrenmeyin, uygulayın.

5. Yeni Bir Dil Öğrenin!

Yeni bir dil öğrenmek için asla geç değildir, ancak 20’li yaşlardayken başlamak pek çok nedenden dolayı zekice olacaktır. Kariyerinize yardımcı olabilir, seyahat etmeyi çok daha kolay hale getirir ve çalışmalar, çok dilli kişilerin daha iyi karar vericileri olduğunu göstermiştir.

4. Planlar yapın!

25 yaşından sonra, senden çok şey bekleniyor. İnsanlar evlenmenizi, iyi iş çıkarmamanızı, çocuk sahibi olmanızı bekliyor. 5 ya da 10 yılda ne istediğinizi planlarsanız, hayatınızı başkalarının sizin için planlarına göre yaşamaya son verebilirsiniz.

3. Az ya da çok mutlaka yatırım yapın!

Yatırım yapmak için çok genç olduğunuzu kimsenin söylemesine izin vermeyin. Dairenizi kiralamak, bir araba satın almak, bir dizüstü bilgisayar satın almak olabilir; Baktığınızda sizi gülümsetecek bir şey için yatırım yapmaya çalışın. Güneş gözlükleri, elbiseler, çantalar ya da aksesuarlar da buna dahildir.

2. Mali açıdan kendinizi destekleyin!

25. yaşa kadar kendi işinizde çalışmaya vaktiniz olmayabilir. Ancak gelir elde etmek için giymediğiniz giysileri satabilir ya da part time işlerde çalışarak kendiniz için yatırım yapabilirsiniz. Seyahatleriniz, aldıklarınız, dil kursları, hepsinin karakterinize bir yatırım olduğunu hatırlayın. Bu sebeple de çok pahalı giysi, ayakkabı ya da çantalar almaktansa, ikinci el giysileri satın alıp kendi giysilerinizi satabilirsiniz. Tasarruf sizi sorumlu ve olgun bir insana dönüştüren güzel bir adımdır.

1. Tarzınızı oluşturun!

Moda, her zaman en iyisini ya da en trend olanı giymek değildir. Kendi tarzınızı oluşturun. Vingate mı seviyorsunuz, yoksa daha sade ve şık mı? Hangi tarzın içinde rahatsanız ya da belirli kalıplar dışına çıkıp kendi tarzınızı yaratmak istiyorsanız durmayın! Giysileriniz, karakterinizi insanlara yansıtmanın en önemli yoludur. Tarzınızı bulmanızdaki en büyük yardımcınız ise: www.gardrops.com/app

Yüzlerce Kadın gibi sen de Giymediklerini sat yenilerine yer aç: Ücretsiz Uygulama için tıkla

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply